رسانه کُردی

برنامه پیام رسانی تلگرام به زبان کُردی کرمانجی + دانلود

برنامه پیام رسانی تلگرام به زبان کُردی کرمانجی + دانلود

روناهیا دل – بخش فارسی

تلگرام یک برنامه پیام رسانی می باشد که بر روی گوشی های موبایل کاربرد زیادی دارد. سایت روناهیا دل در راستای ترجمه تلگرام به زبان کُردی کرمانجی قدم برداشته و این کار را با موفقیت به پایان رسانیده است. هم اکنون شما می توانید تلگرام را به زبان کُردی کرمانجی استفاده نمایید.

ترجمه تلگرام به کُردی کرمانجی توسط سایت روناهیا دل یکی دیگر از خدمت های آن به زبان مادری می باشد. امیدواریم دوستان با استقبال از این طرح در راستای یادگیری بهتر زبان کُردی کرمانجی قدم بردارند.

کار ترجمه آین پروژه توسط آرخا ماکویی انجام شده است و همچنین با  راهنمایی مهندس گرامی جناب زنار ماکویی و دیگر دوستانی که ما را یاری نموده اند از تمامی دوستان سپاسگذاریم.

جهت دانلود بر روی لینک زیر کلیک کنید:

http://www.ronahiyadil.ir/download/telegram-kurmanci.xml/html

راهنمای نصب آن در عکس زیر آمده است.

 

 

 

 

برنامه آموزش الفبای کرمانجی برای گوشی آندروید ( نسخه جدید )

برنامه آموزش الفبای کرمانجی برای گوشی آندروید ( نسخه جدید )

روناهیا دل/این اولین برنامه آندروید تولید شده توسط مدیریت سایت برای گوشی های آندروید می باشد، در این برنامه الفبای کُردی کرمانجی بصورت صوتی - تصویری و با دو زبان کُردی و فارسی آموزش داده می شود، علاوه بر یادگیری الفبا می توانید به موسیقی کردی هم گوش بدهید. این برنامه مخصوص کسانی می باشد که می خواهند الفبای کردی را بصورت ساده یاد بگیرند. نصب و کار با برنامه آسان و ساده می باشد.

ادامه مطلب: برنامه آموزش الفبای کرمانجی برای گوشی آندروید ( نسخه جدید )

دانلود آسان مجموعه 60 فیلم آموزش کردی کرمانجی از انستیتوی کردی پاریس

روناهیا دل / در این مطلب 60 عدد فیلم آموزش کردی کرمانجی بصورت سریالی و با آموزش آسان آمده است. ضبط این فیلم ها تهیه انستیتوی کردی پاریس انجام شده است. لذا با مطالعه فیلم ها بصورت سریالی می توانید کردی کرمانجی را خیلی راحت و سریع یاد بگیرید. هریک از قسمت های فیلم تقریبا 12 دقیقه می باشند. نگران حجم فیلم ها برای دانلود نباشد خوشبختانه دوستان خراسانی ما در این باره تلاش کرده اند و حجم فیلم ها را خیلی کم کرده تا بتوانید سریع دانلود کنید.لطفا

ادامه مطلب: دانلود آسان مجموعه 60 فیلم آموزش کردی کرمانجی از انستیتوی کردی پاریس

چاپ سه کتاب جدید کرمانجی در ایران!

روناهیادل-بخش فارسی: چاپ سه کتاب جدید کرمانجی در ایران!

بر اساس گزارش سایت روناهیادل، سه کتاب کردی کرمانجی از طرف انتشارات عمو علوی در ایران چاپ و پخش شدند. انتشارات عمو علوی مجوز چاپ و پخش هر سه کتاب را از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده است.

از این سه کتاب دو تا کتاب شعر هستند و یک کتاب هم ترجمه می باشد.

ادامه مطلب: چاپ سه کتاب جدید کرمانجی در ایران!

رادیو راه نو ( RIA TAZA )؛ رادیویی کردی کرمانجی در مسکو

روناهیا دل / رادیوی راه نو RIA TAZA ( به کرمانجی: Riya Teze ) یک رادیویی در مسکو پایتخت روسیه می باشد که به زبان کردی کرمانجی فعالیت می کند.

علاوه بر انعکاس اخبار و تحولات جهان و مناطق کردنشین جهان، به پخش برنامه هایی در زمینه های آموزش زبان کردی کرمانجی، ادبیات، فرهنگ ، تاریخ ، هنر ، سلامتی ، ورزشی و ... می پردازد.

آدرس سایت رادیو : http://www.riataza.com/index.php

توجه : اخبار تکمیلی در این باره به زودی ارسال می شود.